Mezinárodní hudební kurzy MUSICIANS 2018

Od letošního roku už nebudou Karlovy Vary pouze městem filmu. V srpnu 2018 se toto město stane také centrem hudebních fajnšmekrů, labužníků. Těch, kteří si rádi poslechnou a zahrají hudbu, která nám z komerčních rádií nezní až tak často, respektive vůbec.

Karlovy Vary se na celých 9 dnů stanou městem progresivní, jazzové a fusion hudby. Stanou se útočištěm pro

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ KURZY MUSICIANS

Od soboty 4. 8. 2018 se bude hrát, přednášet a vyučovat. Umělci z celého světa Vás nechají nakouknout do své hudební kuchyně. Budou zde muzikanti z USA, Austrálie, Indie, Číny, Izraele a samozřejmě z různých koutů Evropy.

Celé MUSICIANS se dají rozdělit na tři hlavní části. V průběhu prvních 6 ti dnů bude probíhat neveřejná část – VÝUKA. Vyučovat se budou obory zpěv, kytara, basa, bicí, klavír, kontrabas, housle, saxofon a jazzová interpretace. Vyučovat budou přední světoví lektoři a interpreti.

Přihlásit do kurzů se mohou všichni, kteří se chtějí posunout ve svých schopnostech hry či zpěvu. Ideálně ti, kteří již mají větší zkušenosti díky praxi získané hrou v nějakém souboru či kapele, nebo díky studiu na nějaké škole (ZUŠ, konzervatoři apod.).

Veřejnými částmi MUSICIANS jsou hudební přednášky MASTERCLASS (4.-9.8.) a také závěrečný dvoudenní FESTIVAL  (Letní kino 10.-11.8.).

Hlavními hvězdami MUSICIANS jsou Jordan Rudess (USA), Simon Phillips (USA), PLINI (AUS), Dan Bárta (CZ), Adam Ben Ezra (IS) a další.

Ti, kteří se na MUSICIANS přijedou učit, mají přednášky a festival v ceně kurzovného. Kurzovné lze zajistit na eshopu shop.musicians.education (https://shop.musicians.education/).

Letošní MUSICIANS proběhnou pod záštitou náměstka primátora města Karlovy Vary p. Michala Riška. Velmi důležité je také to, že celé kurzy jsou chystány za spolupráce s věhlasnou americkou hudební školou BERKLEE COLLEGE OG MUSIC (https://www.berklee.edu/).

Další odkazy:

Více informací o MUSICIANS najdete na webu www.musicians.education. (https://musicians.education)

Vstupenky na Festival a jednotlivé Masterclass přednášky, si můžete zakoupit na webu Ticketpro a.s.:

https://www.ticketpro.cz/festivaly/hudebni/2285517-festival-musicians-2018.html

https://www.ticketpro.cz/ostatni/kurzy-prednasky-konference/2285669-masterclassy-musicians.html