Mezinárodní hudební festival MUSICIANS 2018

10.08.2018

Hudební festival zakončí Mezinárodní hudební kurzy MUSICIANS, které v Karlových Varech proběhnou v srpnu 2018.

Hlavními hvězdami festivalu (10. – 11. 8. Letní kino), jsou Jordan Rudess (DREAM THEATER) a Simon Phillips (ex TOTO).

Simon Phillips (bicí) zahraje v pátek 10. 8. se svojí skupinou PROTOCOL IV. Stojí za zmínku, že součástí jeho bandu je mj. věhlasný kytarista Greg Howe.

Sobotním vrcholem a vrcholem celého festivalu bude koncert Jordana Rudesse, který je právem považován za jednoho z nejlepších rockových klávesistů všech dob. Jordan pro náš festival chystá lahůdkový koncert, který doporučujeme nejen jeho skalním fanouškům, ale také všem milovníkům klavíru a symfonické hudby. Tento koncert bude totální fúze symfonie a rocku. Jordana exkluzivně doprovodí Karlovarský Symfonický Orchestr a také Adam Marko, vynikající bubeník maďarských SPECIAL PROVIDENCE, kteří svůj koncert odehrají během sobotního odpoledne.

Dalšími vynikajícími hudebníky, kteří během dvoudenního festivalu zahrají svůj koncert jsou Plini (AUS), kterého v minulosti vychválil samotný Steve Vai. Dále zahrají Mark Lettieri (USA) ze skupiny Snarky Puppy, fenomenální kontrabasista Adam Ben Ezra (IS), z České Repuliky zmíníme skvělého Dana Bártu, který odehraje svůj Illustratosphere koncert. Aby toho nebylo málo, zmíníme ještě jednoho z nejtalentovanějších fusion hudebníků a skladatelů Davida Maxima Micice (SRB), který přijede se svým projektem BILO a také světoznámou hráčku na bicí Emmanuelle Caplette (CAN).

Více informací o festivalu a celé akci MUSICIANS najdete na webu www.musicians.education

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji Ticketpro a.s.:

https://www.ticketpro.cz/festivaly/hudebni/2285517-festival-musicians-2018.html

Vstupenky na hudební přednášky Masterclass:

https://www.ticketpro.cz/ostatni/kurzy-prednasky-konference/2285669-masterclassy-musicians.html