Vánoční trhy v kulisách lázeňského centra

Vánoční trhy v Karlových Varech se letos odehrají v kulisách lázeňského centra. Začnou v sobotu 30. listopadu a potrvají do 26. prosince. Sváteční atmosférou bude protknuta celá trasa od hotelu Thermal ke Grandhotelu Pupp. Středobodem dění bude Mlýnská kolonáda, kam budou situovány trhy a doprovodný program. Vánoční strom a atrakce pro děti najdou návštěvníci u Thermalu. Celá lokalita bude nově vyzdobena a nasvícena, dopravu mimo jiné zajistí vánoční vláček. 

Na prostranství před Mlýnskou kolonádou vyroste pomyslný les a tržiště. U dvou desítek stánků bude k dostání sváteční a dárkový sortiment, zejména vánoční dobroty. Na podiu se představí děti z karlovarských mateřských a základních škol, místní umělci i známé tváře české hudební scény jako Michal Hrůza, Jitka Zelenková nebo Josef Laufer.

Vánočním stromem bude letos stříbrný smrk ze Severní ulice. Usazen bude na prostranství před Thermalem a slavnostně rozsvícen na první adventní neděli, 1. prosince v 17 hodin. V jeho blízkosti vyroste také dřevěný betlém a děti se zde zabaví na kolotoči a dalších atrakcích. Ani zde nebudou chybět stánky s vánočním sortimentem.

Na několika místech lázeňské zóny najdou zájemci oblíbené vánoční fotokoutky, ve Dvořákových sadech bude k vidění zajímavá atrakce v podobě stromu, který bude svítit podle toho, jak mu kolemjedoucí budou zpívat.

Návštěvníky vánočních trhů dopraví do lázeňského území vánoční vláček. Jezdit bude na trase Hlavní pošta – Thermal – Lázně III – Divadelní náměstí – Císařské lázně. Komfortní dopravu zajistí také běžné linky MHD, které obsluhují zastávku Lázně III (linky č. 1 a 4), spoj č. 2 na Divadelní náměstí nebo linka č. 13 jezdící k lanovce Imperial.

Podrobné informace včetně kompletního programu najdete v prosincovém vydání Karlovarských radničních listů a na internetových stránkách Vánočních trhů v Karlových Varech www.vanocnivary.cz