Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Místo: 
Areál Rolava

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

Již deset let je součástí triatlonového víkendu CITY TRIATHLON Karlovy Vary také dvojboj pro děti od tří do patnácti let, letos s názvem Geis Baby Duathlon. „Naši první vítězové se před několika týdny stali mistry České republiky v triatlonu, mluvím o Lukáši Hamatovi a Elišce Kučerové, kterým triatlon učaroval a kteří trénují v oddíle Triatlet Karlovy Vary,“ ohlédl se zpátky v čase ředitel CITY TRIATHLONU Vladimír Malý.

Každoročně se pak účastní dětských závodů v pěti věkových kategoriích více než dvě stovky nejen triatlonových nadějí. „Některé děti prostě jen rády jezdí na kole, jiné rády běhají a další mají bojovného ducha. Když tyhle vlastnosti dobře promícháte v triatlonovém kotli, může z toho být třeba budoucí český reprezentant,“ má jasno Malý.

I ředitel karlovarského závodu okusil nástrahy Baby Duathlonu, když si loni vystřihl premiéru se svým synem. „Je to něco úplně jiného. Prostě závod nevzdáte! Pro své dítě poběžíte bos, maminky třeba v sukni a lidově řečeno do 'roztrhání těla',“ poukazoval Malý.

Geis Baby Duathlon se uskuteční v sobotu 2. září na koupališti Rolava v Karlových Varech. Registrace je již otevřena online, na místě pak od 8.00 do 9.30 hodin. Povinnou součástí výbavy je cyklistická přilba a vhodná obuv. Součástí programu bude také autogramiáda českých reprezentantů Venduly Frintové a Jana Čelůstky, patronů závodu.

Autor: Daniel Seifert

Zdroj: www.karlovarsky.denik.cz

Aktualita vložena dne: 
Středa, Srpen 23, 2017

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.