Karlovarský Majáles nabídne koncerty i pouliční umělce

Letní kino Karlovy Vary
Místo: 
Letní kino

Karlovy Vary nabídnou v létě nový hudební festival, Majáles Karlovy Vary. Uskuteční se 13. a 14. července a 26. srpna, kdy v letním kině vystoupí kapely jako Mandrage, Prago Union nebo Dan Bárta a Illustratosphere.

"Ty červencové termíny jsou ještě ojedinělé tím, že budou doplněny celodenním Busking festivalem. Bude od deseti hodin do devíti do večera po kolonádní zóně. Je tam vyhrazeno šest buskingových míst, kde budou různí pouliční umělci - hudebníci, artisté a podobně," řekla Radka Šámalová z pořadatelské agentury Pilsen Live. Organizátoři chtějí, aby v ulicích vystoupili i světoznámí pouliční umělci. Poslední z buskingových zón bude na louce u letního kina, odkud návštěvníci budou moci plynule přejít k hlavnímu programu v kině.

Karlovy Vary festival podpořily 300 tisíci korunami. Cílem bylo zejména rozproudit dění ve městě v letních měsících a oživit areál letního kina i mimo období mezinárodního filmového festivalu. Původním záměrem města bylo v kině kromě koncertů uspořádat také promítání, žádný zájemce o jeho organizaci se ale městu nepřihlásil.

Vstupenky na jednotlivé koncerty si mohou návštěvníci zakoupit na webových stránkách Vstupenky Karlovy Vary nebo v pobočkách karlovarského infocentra. Jednodenní vstupenka na koncerty v letním kině stojí 150 korun, je ale možné koupit i vícedenní. Pouliční busking festival je pro návštěvníky zdarma.

AUTOR: ČTK
FOTO: ČTK

Info v kalendáři akcí 

 

Aktualita vložena dne: 
Čtvrtek, Červen 15, 2017

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.