Aktivity na Rolavě

In-line dráha

LETNÍ OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

Provozní doba: 7:00 - 20:00 hodin (mimo tuto dobu je k dispozici mobilní wc)

Otevírací doba: 6:00 - 22:00 hodin (mimo tuto dobu jsou turnikety zablokovány)

Od 20:00 do 22:00 a od 6:00 - 7:00 je areál otevřen za účelem průchodu (na vlastní nebezpečí).


ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

Provozní doba: 9:00 - 17:00 hodin (mimo tuto dobu je k dispozici mobilní wc)

Otevírací doba: 6:00 - 22:00 hodin (mimo tuto dobu jsou turnikety zablokovány)

Od 17:00 do 22:00 a od 6:00 - 8:30 je areál otevřen za účelem průchodu (na vlastní nebezpečí).


Upozorňujeme, že areál včetně turniketů je pod kamerovým systémem, několikrát během dne i v noci kontrolován Městskou policií. 

Zákaz kouření v celém areálu vyjma vyhrazených míst (jsou-li zřízena).

In-line dráha

Dráha je dlouhá 1.300 metrů vybavena pítky a lavičkama. Je nenáročnou tratí s mírným převýšením a s hladkým asfaltovým povrchem.
K zavření in-line dráhy dochází pouze z důvodu oprav nebo pořádání velkých kulturních či společenských akcí v rámci bezpečnosti návštěvníků. Informace o uzavření naleznete vždy v sekci aktuality.

Plocha na výuku in-line bruslení

je jedinou krytou plochou v areálu. Bývá propůjčována zejména ke sportovním akcím, které jsou dostupné všem. Informace o uzavření plochy pro sportovní či jinou akci naleznete vždy v sekci aktuality.

Přírodní koupaliště

Koupaliště tvoří dvě vodní plochy, z nichž menší je určena dětem. U větší z vodních ploch se nachází dva ostrůvky. Větší ostrov je přístupný díky lávce, na druhý lze jen doplavat nebo využít šlapadel.

Břehy obou ostrovů byly kompletně opraveny. 

V letní sezóně tj. od 1.6. do 15.9. od 10:00 hodin do 19:00 hodin zajišťují plavčíci dozor nad vybójkovanou vodní plochou. Po stejnou dobu je zajišťován zdravotník. Plavčíky a zdravotní péči zajišťuje smluvní partner.

O pravidelné rozbory vody se stará Zdravotní ústav K. Vary a areál je pravidelně kontrolován zástupci Krajské hygienické stanice. Kvalita vody. Informace o kvalitě naleznete také na našem webu (aktuality) nebo přímo v areálu ve vitrině na budově ošetřovny (umístěna vedle vchodu na ošetřovnu).

Od letní koupací sezóny 2017 budou na vodních plochách k dispozici vodní atrakce (skákadla, vodní zorbing apod.)

Pitná voda v areálu

  • v budově sociálního zařízení (z kohoutků, sprch)
  • ve venkovních sprchách
  • ve venkovních  pítkách

Dětské prvky

Oplocené dětské hřiště s pískovištěm a věží se skluzavkou, dvě malé lezecké stěny, prvky pro malé děti, dětská lanovka a trampolína.

Dětská trampolína
Provozní doba: do konce dubna v případě pěkného počasí od 10:00 do 16:00 hodin. Od května do září od 10:00 do 19:00 hodin. 

Trampolína - Provozní řád

Cvičební prvky pro seniory

V říjnu 2014 bylo v areálu Rolava nainstalováno osm nových cvičebních prvků pro dospělé, zejména seniory.
Speciální hřiště zahrnuje cvičebně-rehabilitační prvky, které jsou navržené tak, aby podporovali aktivitu a zájem o tělesná cvičení a díky kombinaci prvků dechových, protahovacích, mobilizačních a nenáročných posilovacích cviků udrželi stálou tělesnou vitalitu.

Street workout hřiště

Cvičení pod širým nebem pouze s vahou vlastního těla za pomocí nainstalovaných cvičebních prvků. S postupem času je v plánu postupné rozšiřování hřiště o další cvičební prvky. Otevřeno 1. července 2015.

Sport a zábava

kromě výše uvedené in-line dráhy a in-line bruslení, pro které si v půjčovně můžete zapůjčit brusle, chrániče, helmu či hole na in-line bruslení (tzv. Blanding) naskýtá areál mnoho možností k dalšímu využití: zahrát si obří společenské hryšachy, dámu, člověče nezlob se, ruské kuželky nebo si zacvrnkat kuličky na novém kuličkovém hřišti; vyzkoušet si slackline, zahrát si badminton, zapůjčit si šlapadla, zahrát si petanque nebo si jen tak půjčit kopačák. Vše je možné si zapůjčit v naší půjčovně.

Hřiště máme k dispozici víceúčelové (např. na nohejbal) či plážový volejbal (doplněno o certifikovaný písek 2015).

Zábavu zažijete nejen v létě, přijďte k nám na velké travnaté plochy s mírným kopcem pouštět draky, sáňkovat, bobovat aj.

Pouliční knihovna

Jako první v K. Varech Vám nabízíme k využití tzv. pouliční knihovnu. 

Co to je? Místo, kde jsou knížky na ulici uložené tak, aby na ně nemohla voda ani vítr, ale současně se k nim mohl kdokoliv dostat pouhým otevřením dvířek. Knížku z knihovny si může půjčit kdokoliv a vrátit ji kdykoliv. Každý také může do knihovny přispět knížkami, které mu doma přebývají. Naší knihovnu najdete na budově půjčovny. 

Program na Rolavě viz jednotlivé akcekalendář akcí.

Prosím sledujte také naší sekci aktuality, kde jsou vždy zapsané aktuální informace. Děkujeme.

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.