Bluegrassový koktejl

Petr nebo Pavel
Sobota, Červenec 15, 2017 - 19:00
Místo: 
Areál Rolava

Bluegrasový večer na Rolavě s kapelami Petr nebo Pavel a Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs od 19:00 - 22:00 hodin.

Petr nebo Pavel

proslulá karlovarská country kapela. Rok 1990 se datuje jako rok vzniku kapely, protože v tomto roce se kapela poprvé představila na pódiu a také získala svůj název. To se odehrálo na countrybále Walchařů, kdy Ríša Rychlík, mandolíňák a známá postava karlovarského country, nás nečekaně pozval na pódium. Teprve při uvádění zjistil, že vlastně nezná jméno kapely. Na dotaz přišla jasná odpověď: "Jak se jmenujem? Petr nebo Pavel, to je jedno, něco si vymysli!". Ohlásil tedy kapelu Petr nebo Pavel. A byli jsme na světě!

Členové skupiny
Radoslav Kárník - akustická kytara + zpěv
Miroslav Kárník - banjo + zpěv
Fanda Němec - perkuse + zpěv
Dalimil "Lomax" Dolejší - kontrabas + zpěv
Stanislav Sloup - housle

Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs

Americký písničkář, který má za sebou téměř třicetiletou hudební kariéru. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst –z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se v r. 1991 usadil. S kapelami The Lazy Pigs a Band of Jakeys natočil již sedm alb, na kterých hraje svůj nefalšovaný americký folk-hillbilly, honky tonk a country blues.

Doprovodnou skupinu tvoří zkušení čeští muzikanti, kteří za sebou mají spolupráci s interprety mnoha zvučných jmen, jako jsou Robert Křesťan a Druhá Tráva, Ramblin Rex, Věra Martinová, Ivonne Sanchez, Pavel Bobek, Mike Marshall, Cop a další.

Členové skupiny
Jimmy Bozeman / kytara, zpěv
Pepa Malina / housle, whistles, zpěv
Svatka Štěpánková / kontrabas, zpěv
Tomáš Vokurka / snare drum
Zdeňek Jahoda / mandolína

zpět do seznamu akcí

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.