Aktivity na Rolavě

In-line dráha

LETNÍ OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

Provozní doba: 7:00 - 20:00 hodin (mimo tuto dobu je k dispozici mobilní wc)

Otevírací doba: 6:00 - 22:00 hodin (mimo tuto dobu jsou turnikety zablokovány)

Od 20:00 do 22:00 a od 6:00 - 7:00 je areál otevřen za účelem průchodu (na vlastní nebezpečí).


ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

Provozní doba: 9:00 - 17:00 hodin (mimo tuto dobu je k dispozici mobilní wc)

Otevírací doba: 6:00 - 22:00 hodin (mimo tuto dobu jsou turnikety zablokovány)

Od 17:00 do 22:00 a od 6:00 - 8:30 je areál otevřen za účelem průchodu (na vlastní nebezpečí).


Upozorňujeme, že areál včetně turniketů je pod kamerovým systémem, několikrát během dne i v noci kontrolován Městskou policií. 

Zákaz kouření v celém areálu vyjma vyhrazených míst (jsou-li zřízena).

In-line dráha

Dráha je dlouhá 1.300 metrů vybavena pítky a lavičkama. Je nenáročnou tratí s mírným převýšením a s hladkým asfaltovým povrchem.
K zavření in-line dráhy dochází pouze z důvodu oprav nebo pořádání velkých kulturních či společenských akcí v rámci bezpečnosti návštěvníků. Informace o uzavření naleznete vždy v sekci aktuality.

Plocha na výuku in-line bruslení

je jedinou krytou plochou v areálu. Bývá propůjčována zejména ke sportovním akcím, které jsou dostupné všem. Informace o uzavření plochy pro sportovní či jinou akci naleznete vždy v sekci aktuality.

Přírodní koupaliště

Koupaliště tvoří dvě vodní plochy, z nichž menší je určena dětem. U větší z vodních ploch se nachází dva ostrůvky. Větší ostrov je přístupný díky lávce, na druhý lze jen doplavat nebo využít šlapadel.

Břehy obou ostrovů byly kompletně opraveny. 

V letní sezóně tj. od 1.6. do 15.9. od 10:00 hodin do 19:00 hodin zajišťují plavčíci dozor nad vybójkovanou vodní plochou. Po stejnou dobu je zajišťován zdravotník. Plavčíky a zdravotní péči zajišťuje smluvní partner.

O pravidelné rozbory vody se stará Zdravotní ústav K. Vary a areál je pravidelně kontrolován zástupci Krajské hygienické stanice. Kvalita vody. Informace o kvalitě naleznete také na našem webu (aktuality) nebo přímo v areálu ve vitrině na budově ošetřovny (umístěna vedle vchodu na ošetřovnu).

Od letní koupací sezóny 2017 budou na vodních plochách k dispozici vodní atrakce (skákadla, vodní zorbing apod.)

Pitná voda v areálu

  • v budově sociálního zařízení (z kohoutků, sprch)
  • ve venkovních sprchách
  • ve venkovních  pítkách

Dětské prvky

Oplocené dětské hřiště s pískovištěm a věží se skluzavkou, dvě malé lezecké stěny, prvky pro malé děti, dětská lanovka a trampolína.

Dětská trampolína
Provozní doba: do konce dubna v případě pěkného počasí od 10:00 do 16:00 hodin. Od května do září od 10:00 do 19:00 hodin. 

Trampolína - Provozní řád

Cvičební prvky pro seniory

V říjnu 2014 bylo v areálu Rolava nainstalováno osm nových cvičebních prvků pro dospělé, zejména seniory.
Speciální hřiště zahrnuje cvičebně-rehabilitační prvky, které jsou navržené tak, aby podporovali aktivitu a zájem o tělesná cvičení a díky kombinaci prvků dechových, protahovacích, mobilizačních a nenáročných posilovacích cviků udrželi stálou tělesnou vitalitu.

Street workout hřiště

Cvičení pod širým nebem pouze s vahou vlastního těla za pomocí nainstalovaných cvičebních prvků. S postupem času je v plánu postupné rozšiřování hřiště o další cvičební prvky. Otevřeno 1. července 2015.

Sport a zábava

kromě výše uvedené in-line dráhy a in-line bruslení, pro které si v půjčovně můžete zapůjčit brusle, chrániče, helmu či hole na in-line bruslení (tzv. Blanding) naskýtá areál mnoho možností k dalšímu využití: zahrát si obří společenské hryšachy, dámu, člověče nezlob se nebo ruské kuželky; vyzkoušet si slackline, zahrát si badminton, zapůjčit si šlapadla, zahrát si petanque nebo si jen tak půjčit kopačák. Vše je možné si zapůjčit v naší půjčovně.

Hřiště máme k dispozici víceúčelové (např. na nohejbal) či plážový volejbal (doplněno o certifikovaný písek 2015).

Zábavu zažijete nejen v létě, přijďte k nám na velké travnaté plochy s mírným kopcem pouštět draky, sáňkovat, bobovat aj.

Pouliční knihovna

Jako první v K. Varech Vám nabízíme k využití tzv. pouliční knihovnu. 

Co to je? Místo, kde jsou knížky na ulici uložené tak, aby na ně nemohla voda ani vítr, ale současně se k nim mohl kdokoliv dostat pouhým otevřením dvířek. Knížku z knihovny si může půjčit kdokoliv a vrátit ji kdykoliv. Každý také může do knihovny přispět knížkami, které mu doma přebývají. Naší knihovnu najdete na budově půjčovny. 

Pravidelný program

Červenec, srpen: odpoledne pro děti, cvičení strečink, pilates
Od května do června (dle počasí): cvičení pro maminky s kočárky

Celý program viz jednotlivé akcekalendář akcí.

Prosím sledujte také naší sekci aktuality, kde jsou vždy zapsané aktuální informace. Děkujeme.

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.