Cvičení: strečink

Cvičení: strečink na Rolavě
Pondělí, Červenec 10, 2017 - 18:00
Místo: 
Areál Rolava
Opakování: týdně až do Po Srp 28 2017.

Každé pondělí od 18:00 do 19:00 hodin probíhá v Areálu Rolava cvičení Střečink pod vedením certifikované lektorky z Carpe Diem. Cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií.

S sebou podložku, vhodný oděv a dobrou náladu. Cvičí se na trávě vedle kryté plochy. V případě deště pak pod krytou plochou. 

Cena: www.carpediemvary.cz

AKCI POŘÁDÁ - Carpe diem Mercová Lucie

www.carpediemvary.cz
carpediemvary@seznam.cz
Informace tel: 774 871 312 


Co je to strečink a k čemu je dobrý

Strečink je speciální způsob pomalé pohybové aktivity, jež slouží k protahování svalů (stretch = natáhnout, natahovat). Zároveň zvětšuje kloubní pohyblivost a slouží též k odstraňování jak svalového, tak psychického napětí.Zkrácené svaly působí tlumivě na svaly oslabené a to je hlavní příčinou vadného držení těla. Pravidelným cvičením strečinku můžeme velmi ovlivnit správné držení těla a odstranit tak svalovou dysbalanci (svalovou nerovnováhu), která je často příčinou funkčních poruch a bolestí.

Strečink je rovněž vhodná prevence proti bolesti zad. Metody strečinku jsou používány nejen ve sportu, ale také v léčebné rehabilitaci.

Úkolem strečinku je optimálně protáhnout svaly a rozvíjet kloubní pohyblivost bez vedlejších nepříznivých účinků, snížit svalové napětí po pohybové činnosti a udržet svaly v pružnosti.

Strečink opravdu není určen pouze pro sportovce, ale je vhodným a časově nenáročným cvičením pro každého, kdo si chce uchovat svůj pohybový aparát co nejdéle v dobrém stavu.

zpět do seznamu akcí

Chcete vědět o všech akcích na Rolavě, být včas informováni o trzích nebo novinkách v letním kině? Zaregistrujte se a my vám vše včas pošleme na email.